Moja przygoda z ETS 2 by Kamil

Moja przygoda z ETS 2

Na naszą stronę trafił 16-letni Kamil, który postanowił opowiedzieć o swojej przygodzie z Euro Truck Simulator 2 oraz innych grach tego typu. Jak powiedział, swoją przygodę z Euro Truck Simulator rozpoczął w 2009 roku, wcześniej grywał w serię gry Hard Truck.

1. Witaj Kamil, co skłoniło cię do zagrania w Euro Truck Simulator ?
Cześć, tak na prawdę o Euro Truck Simulator usłyszałem przypadkowo od kolegi, ja osobiście grywałem wtedy w grę Hard Truck 18 Wheels of Steel: Haulin. Cóż słyszę ETS a cóż to takiego, wcześniej tylko Hard Truck i różne jego części, więc postanowiłem najpierw pożyczyć od znajomego ta grę i zagrać. Instaluję, uruchamiam i…. od razu wiedziałem że to fajna gra, wystarczyło przejechać dosłownie kilka kilometrów. Gra teoretycznie polegała na tym samym co Hard Truck, jednak to dwie różne gry, Euro Truck Simulator jest grą bardziej dopracowaną. To była moje pierwsza styczność, która spowodowała, że z ETS się nie rozstaję.

2. Wspomniałeś że grałeś w grę Hard Truck, w jakie wersje grałeś ?
Grałem w różne odmiany tej gry, oczywiście rozpocząłem od pierwszej części czyli po prostu Hard Truck, na tamte czasy była to niezłą nowość, która dała możliwość jazdy ciężarówkami, wszystkie z zabudowami a nie ciągnik + naczepa. Jakiś czas później od razu po premierze zagrałem z Hard Truck 2 przy którym również spędziłem wiele czasu. Kolejne części były coraz to lepsze, kolejności nie wymienię bo już nie pamiętam, ale grywałem w 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal, 18 Wheels of Steel: Convoy, 18 Wheels of Steel: Across America, 18 Wheels of Steel: Haulin oraz chwilę grałem w 18 Wheels of Steel: Extreme Trucker 2 jednak do tej części zbytnio mnie nie przekonał producent.

Przeczytaj:  Nowe możliwości dopasowania kół w ETS 2

3. Rozpocząłeś serię ETS, czy było warto ?
Zdecydowanie tak, przede wszystkim licencjonowane ciężarówki to coś fajnego, kolejna duża przewaga tej gry to mnóstwo dodatków, dzięki gra nigdy się nie nudzi, zawsze znajdzie się taki mod, który z chęcią przetestuję. Kolejna ważna sprawa to ciągłe aktualizacje, które wydaje producent, niby są to małe poprawki ale cieszą człowieka. Pierwszy raz w ETS zagrałem w wieku 10 lat, wtedy byłem jeszcze dzieckiem, nie umiałem wielu rzeczy przy dodawaniu lub przerabianiu modów, jednak z wiekiem wszystkiego się nauczyłem. Teraz gram w Euro Truck Simulator 2 wraz z dodatkiem Going East! Ekspansja Polska. Oczywiście do gry dodałem wiele modów, bez których gra nie była by już taka atrakcyjna, bo oryginalną czystą grę już za dobrze poznałem, teraz dodatkowe ciężarówki, tuning, nowe naczepy to rzeczy na które z chęcią czekam.

4. Czy spodziewasz się Euro Truck Simulator 3 ?
Nie wyobrażam sobie, że kolejna część by nie powstała, na świecie jest mnóstwo graczy więc producent powinien stworzyć nową grę z jeszcze lepszym silnikiem graficznym i fizycznym. Z roku na rok gra stanie się jeszcze bardziej realistyczna. Na razie nie słyszałem o premierze gry, w ogóle o jej rozpoczętej produkcji, ale myślę że na stronie nas o tym poinformujecie.

Dzięki za rozmowę dla Kamila.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz