Buty motocyklowe krótkie – czym się kierować przy ich wyborze?

Buty motocyklowe krótkie

Wybór obuwia na motocykl nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które powinny determinować podjęcie decyzji. Wśród nich istotne miejsce zajmuje odpowiednio dobrany rozmiar. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość materiału, jak również to, który producent jest odpowiedzialny za wprowadzenie ich na rynek. Sprawdź, co jeszcze wziąć pod uwagę, zanim zainwestujesz w dany model krótkiego obuwia na motocykl. 

1. Buty motocyklowe krótkie – co dają?
2. Krótkie buty na motocykl – jak dobrać rozmiar?
3. Krótkie buty motocyklowe – zalety
4. Buty motocyklowe – różnice między zwykłymi a krótkimi. Czy takie istnieją?

Buty motocyklowe krótkie – co dają?

Buty motocyklowe to rodzaj obuwia, który powinien być w szafie każdego motocyklisty, a nie zwykłe obuwie, na które wielu z nich stawia. Wiadomo, oznacza to inwestycję, jednak przede wszystkim powinno liczyć się bezpieczeństwo, a takie właśnie zapewniają dobrej klasy buty dedykowane jeździe na motocyklu. Dlaczego nie powinieneś stawiać na buty codzienne? To pierwsza droga do kontuzji. W trakcie jazdy często spadają, a goła noga zaczyna szorować po asfalcie. W trakcie ewentualnego wypadku, kiedy motocykl ją przygniecie, może skończyć się to naprawdę poważnym urazem. 

Inwestując w buty motocyklowe otrzymujesz dodatkowe usztywniacze. Nie bez znaczenia pozostają także takie udogodnienia jak protektory, jak również ślizgacze. Ich zadaniem jest ochrona stóp motocyklisty, która powinna być bezwzględnie zapewniona. Sęk w tym, aby stawiać na modele od sprawdzonych producentów, które posiadają odpowiednie wyposażenie, jak również zostały wykonane z dobrej klasy materiałów. To ogromnie ważne – liczy się odporność i pewność, że nie zniszczą się po jednym sezonie użytkowania. Wśród nich bardzo dobrze sprawdzają się buty motocyklowe krótkie wyposażone np. w zamki błyskawiczne. Inwestycja w nie, to krok do zapewnienia bezpiecznej jazdy, jak również oznaka odpowiedzialności. Sprawdź więc, czym się kierować przy ich wyborze. Na co zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie komfort użytkowania, jak również zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. 

Krótkie buty na motocykl – jak dobrać rozmiar?

Wybierając niskie buty motocyklowe musisz pamiętać o tym, że właściwy rozmiar to klucz do sukcesu. Nawet najbardziej jakościowe modele wykonane z dobrej klasy materiałów nie zdadzą egzaminu, jeśli podczas jazdy będą przesuwały się na stopie. Źle dobrany rozmiar butów motocyklowych to także krótka droga do tego, aby mieć trudności z wyczuciem biegów pod nogą, co znacznie utrudnia cieszenie się z jazdy. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że stawiać na zbyt ciasne modele narażasz swoje kończyny nie tylko na dyskomfort – mocny ucisk na stopie może powodować problemy z przepływem krwi, a co za tym idzie, przyczyniać się do odrętwienia. 

Przeczytaj:  Gdzie rozejrzeć się za dobrym serwisem klimatyzacji samochodowej?

Buty krótkie na motocykl muszą być idealnie dobrane. Powinny swobodnie przylegać do stopy i odpowiednio się do niej dopasować. Nie powinieneś liczyć na to, że za małe buty sportowe rozbiją się w czasie użytkowania. Do ich produkcji używa się specjalnych materiałów, które chronią stopę motocyklisty przed kontuzjami, otarciami czy też poważniejszymi obrażeniami, które mogą mieć miejsce podczas kolizji czy wypadków drogowych. 

Co ważne, buty krótkie skrojone na miarę potrzeb motocyklisty zazwyczaj nie posiadają standardowej rozmiarówki. W praktyce oznacza to, że jeśli na co dzień nosisz rozmiar 40 to w butach motocyklowych może być on o rozmiar większe lub mniejsze. Jak wybrać idealny? W pierwszej kolejności zmierz długość swojej stopy, a następnie skorzystaj z tabeli rozmiarów zamieszczonej przez producenta. Pamiętaj, że towar w niewłaściwym rozmiarze zawsze możesz zwrócić i wymienić na inny. Grunt to komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy na jednośladzie.

Krótkie buty motocyklowe – zalety

Wśród niewątpliwych zalet krótkich butów motocyklowych jest to, że można z powodzeniem zakładać je w tracie ciepłych dni. Nie bez powodu wielu miłośników jednośladów określa je jako buty letnie. Producenci stosują w nich takie udogodnienia materiałowe jak między innymi typu mesh, perforacje, jak również dodają do tego rozbudowaną wentylację. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że krótkie buty na motocykl są bardzo wygodne. Niemalże tak samo jak modele dedykowanie codziennemu użytkowaniu. Z ich pomocą z łatwością wyczujesz dźwignię zmiany biegów, hamulec tylni. Zapewniają więc komfort jazdy.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że krótkie buty motocyklowe są wykonane z materiału, który wykazuje właściwości antybakteryjne. To ważne, zwłaszcza, że wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii. Do tego dochodzi również wentylacja, ochraniacze i elementy odblaskowe zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Dobrej klasy modele są ponadto wyposażone w ochraniacze kostek. 

Buty motocyklowe – różnice między zwykłymi a krótkimi. Czy takie istnieją?

Czy buty krótkie motocyklowe mocno różnią się od tych tradycyjnych? Jedną z najważniejszych i zauważalnych gołym okiem jest obniżona cholewka. Zazwyczaj możesz liczyć także na to, że buty turystyczne w takiej odsłonie charakteryzują się większym komfortem podczas chodzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że krótkie modele pod względem designu i zastosowanych rozwiązań dużo nie odbiegają od klasycznych. Oba rodzaje posiadają specjalne protektory na kostkach. Ponadto można zauważyć w nich również slidery (wymienne lub nie), dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie Ci dynamicznie pokonywać zakręty na drodze.

W dobrej klasy sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziesz buty krótkie, które posiadają wzmocnienia i usztywnienia w odpowiednich miejscach. Do tego dedykowane zapięcia i wkładki umożliwiające przepływ powietrza. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz