Koszalin na jesień — co oferuje?

Koszalin to miasto o dość ciekawym usytuowaniu. Przejeżdża przez nie całkiem sporo turystów, których miejscem docelowym są bardziej nadmorskie miejscowości, a jednocześnie jest to ostoja dla ponad 100 tysięcy mieszkańców. Co za tym idzie, nietrudno tu o atrakcje, które umilić mogą jesienne dni!

  1. Poznaj historię dzięki muzeom

Na terenie miasta znaleźć można kilka muzeów o różnej tematyce. Można powiedzieć, że głównym z nich jest koszalińskie muzeum przy ulicy Młyńskiej. W odrestaurowanym budynku znaleźć można regionalne skarby z przeszłości, dowiedzieć się nieco więcej o etnografii, a także podziwiać meble w stylu secesyjnym i art deco.

Dla fanów militariów przygotowano z kolei Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Jak sama nazwa wskazuje, głównymi eksponatami są tu różnego rodzaju działa, karabiny czy wyrzutnie, mające na celu strącać obiekty latające. Jednym z najciekawszych eksponatów tego miejsca jest Jak-40, czyli samolot pasażerski, który służył polskim dyplomatom w latach 1973-2011.

Niezwykle ciekawym miejscem na muzealnej mapie Koszalina jest też Muzeum Komunikacji Miejskiej. Choć jego zasoby nie są szczególnie bogate, jest to nie lada gratka dla młodszych zwiedzających, którzy mogą zobaczyć, jak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądały tak prozaiczne aspekty życia, jak przemieszczanie się komunikacją miejską.

  1. Aktywny wypoczynek — w wodzie czy nad ziemią?

Ludzie dzielą się na tych, którzy preferują leniwy wypoczynek, na przykład uruchamiając gry z portali takich jak mrbet, inni natomiast preferują aktywne spędzanie wolnego czasu, które może nie tylko rozwijać ciało, ale też umysł. Jeśli należysz do drugiej grupy, z pewnością spodoba ci się to, co do zaoferowania ma Koszalin!

Przeczytaj:  Ekskluzywne łoża małżeńskie - czym się wyróżniają?

Popularną rozrywką zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i turystów, jest koszaliński park wodny. Ten zbiera naprawdę dobre opinie wśród odwiedzających, mając w Google Maps solidną ocenę 4,4 na ponad 7500 opinii! W ogromnej hali znajdziesz kryte baseny, zjeżdżalnie, saunę, spa, a nawet zajęcia fitness.

W opozycji do tej atrakcji stoi z kolei park linowy, który znajduje się tuż obok kompleksu basenowego! Zróżnicowane trasy zapewniają odpowiednie dopasowanie do umiejętności oraz upodobań gości, co również bardzo dobrze odzwierciedlają opinii w serwisie Google. Należy jednak pamiętać, że park linowy to rozrywka stosunkowo droga. Jedna trasa to koszt nawet kilkudziesięciu złotych, zatem wyprawa całą rodziną na podbój tego miejsca może być nietanim przedsięwzięciem.

Wykorzystaj doskonałe skomunikowanie i odwiedź sąsiednie miasta!

Koszalin to miasto doskonale skomunikowane z resztą nadmorskich miejscowości. Od wschodu po zachód rozpościera się tutaj droga krajowa nr 6, zmieniająca się potem w S6, a od południa na północ – droga krajowa nr 11. Daje to naprawdę wiele możliwości! Dla przykładu, do oddalonego o 45 kilometrów Kołobrzegu, dostaniesz się autem w czasie około 30 minut. Obierając przeciwny kierunek, możesz dotrzeć do Słupska – trasa mierzy niecałe 70 kilometrów i powinieneś pokonać ją w nieco ponad godzinę.

Jakie atrakcje czekają na ciebie w tych miastach? Kołobrzeg to przede wszystkim świetne miejsce na spacery brzegiem morza, a także pośród jesiennych krajobrazów, które serwowane są przez dość rozległe parki. Słupsk z kolei może zaoferować całkiem przyjemne miejsca na jednodniową wycieczkę. Znajdziesz tu muzea, napawające zmysły estetyczne widoki, a także kilka interesujących restauracji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz