Buying guide – jaką pojemność karty pamięci wybrać?

karty pamięci

Nowoczesne urządzenia elektroniczne, do jakich mamy dostęp obecnie, cechują doskonałe parametry i wydajność. To sprzęty, które często można określić mianem niezawodnych, szczególnie jeśli porównamy je z modelami dostępnymi na przykład kilkanaście lat temu. Dotyczy to chociażby pamięci wewnętrznej telefonu. Mimo to, niezależnie od pozostałych czynników, zawsze dobrze jest zaopatrzyć się w akcesoria, które umożliwią nam jeszcze lepsze i bezpieczniejsze przechowywanie danych. Idealny przykład to karta pamięci. To doskonałe akcesorium, które pozwoli Ci na bezpieczne przechowywanie zdjęć, filmów lub dokumentów. Nie wiesz, jaka pojemność karty pamięci będzie optymalna w Twoim przypadku? Sprawdź nasz krótki przewodnik.

Karta pamięci – czym jest?

Choć karta pamięci to bez wątpienia niezwykle popularny produkt, mimo wszystko warto zacząć od niewielkiego wprowadzenia, które pomoże nam zobrazować temat. Karta pamięci SD to nośnik o naprawdę niewielkich rozmiarach, który umożliwia przechowywanie różnego rodzaju plików w wygodny i bezpieczny sposób. Oczywiście zapisywanie plików, zdjęć czy dokumentów to nie jedyne zadanie. Karta pamięci SD umożliwia wygodne i szybkie przetransferowanie danych na pozostałe urządzenia.

Gdzie bywa wykorzystywana karta pamięci? Znajdziesz ją w aparatach fotograficznych, kamerach, wideorejestratorach czy, rzecz jasna, smartfonach.

Karta pamięci microSD i SD – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

By mieć pewność, że w naszym sprzęcie wszystko działa jak należy, każda karta pamięci powinna być dopasowana do parametrów, jak i wydajności danego sprzętu. To bardzo istotne, ponieważ jeśli rozmiar lub rodzaj karty pamięci będą niezgodne z wymaganiami sprzętu, nie będziemy mogli z niej skorzystać. Przykładem są tutaj karta pamięci microSD i karta pamięci SD.

Przeczytaj:  Usługi specjalistów od WordPress – gdzie możemy na nie liczyć?

Karta pamięci microSD to jeden z najpopularniejszych wariantów i jednocześnie mniejszy odpowiednik karty pamięci SD. Ich działanie jest takie samo: karta pamięci microSD również pozwala na zapis plików, jednak oba produkty wykorzystywane są w różnych urządzeniach.

Karta pamięci SD to typowe rozwiązanie w przypadku aparatu bądź kamery. Niestety, ze względu na rozmiary, nie możesz umieścić jej w smartfonie, gdyż jest najzwyczajniej za duża. Z kolei karta pamięci micro SD jest co najmniej o połowę mniejsza, przez co znajdzie zastosowanie w większej liczbie urządzeń. Bardzo często sprzedawana jest w zestawie ze specjalnym adapterem, który pozwala na użycie jej zarówno w smartfonie, tablecie, konsoli, jak i aparacie.

Jaką kartę pamięci wybrać?

Zastanawiasz się, jaką kartę pamięci wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Zwróć uwagę na pojemności. W ofercie marki Samsung znajdziesz jej różne warianty, dzięki możesz dostosować wybór do swoich potrzeb.

Możesz wybierać spośród kart pamięci 32GB, 64GB, 128GB czy 256GB, dostępnych w wariantach SD oraz microSD. Oprócz tego znajdziesz tutaj kartę pamięci microSD 512GB.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz