Jak odżywiają się piłkarze?

Organizm profesjonalnego piłkarza ma dość duże zapotrzebowanie kaloryczne. Wynika to z intensywnego wysiłku nie tylko podczas meczów, ale także podczas treningów, które odbywają się każdego dnia. Zatem do odpowiedniego pokrycia zapotrzebowania kalorycznego potrzebna jest zbilansowana dieta. Jaka? Co jedzą piłkarze?

Na wstępie zaznaczyć należy, że piłkarz nie musi trzymać się rygorystycznej diety – wystarczy bowiem zdrowie odżywianie i odpowiednia wiedza na ten temat. Jedzenie powinno byś swego rodzaju przyjemnością, a nie męczarnią. Piłkarze przede wszystkim słuchają znaków jakie daje im organizm, bez zbędnego liczenia kalorii.

Ogólna zasada w przypadku piłkarzy to jedzenie 5-6 posiłków dziennie. Rozbicie posiłków na mniejsze porcje i częstsze ich spożywanie będzie lepszą drogą, aniżeli 2-3 duże posiłki dziennie. Pewnie większość osób się domyśla, że wszelkie napoje gazowane pozostają w odstawce. Dotyczy to także napojów herbacianych oraz soków. Piłkarze wybierają wodę mineralną niegazowaną, ponieważ jest najmniej przetworzona i najzdrowsza – 2-3 litry na dzień. Jeżeli chodzi o napoje ciepłe, najczęstszym wyborem jest zielona bądź czarna herbata. Kawę jest także akceptowalna, ale tylko w ograniczonych ilościach.

Oczywiście w życiu piłkarzy nie może zabraknąć warzyw i owoców, które dodawane są do każdego posiłku. Traktowane są również jako przekąska – z całą pewnością jest to lepszy wybór niż ciasteczko lub batonik. Warzywa i owoce to źródło wielu witamin, które są ważne dla każdego człowieka, zwłaszcza dla piłkarzy.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat diety ketogenicznej? Wejdź na altruismonline.com

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz