Jak dbać o basen?

Jak dbać o basen? Co robić, aby woda w basenie była przez cały okres wakacyjny w dobrym stanie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz!

  1. Jak dbać o basen?
  2. Jak zwalczyć glony w basenie?
  3. Jaki antyglonowy środek zapobiegający rozwojowi glonów wybrać?

Basen to nie tylko źródło relaksu i rozrywki, ale dla właściciela także jest swego rodzaju odpowiedzialnością. Aby domownicy mogli cieszyć się czystą i zdrową wodą oraz po to, aby basen mógł nam służyć naprawdę długo, musimy o niego odpowiednio dbać. Jak dbać o basen? Jak zwalczyć glony w basenie? Szczegóły na ten temat znajdziesz poniżej.

Jak dbać o basen?

Jak dbać o basen? Po pierwsze ważne jest, aby utrzymywać odpowiednią chemię wody w basenie. Woda powinna mieć zatem odpowiedni poziom pH, chloru oraz innych chemikaliów. Dzięki temu zapewnisz wodzie nie tylko czystość, ale przede wszystkim będzie ona bezpieczna dla wszystkich osób korzystających z basenu. Regularnie sprawdzaj wspomniane parametry wody i uzupełniaj te, które trzeba poprawić.

Jakie jest odpowiednie pH dla wody w basenie? Według specjalistów optymalny poziom pH dla basenu to 7,2-7,6. Woda, której pH jest niższe niż 7,2, będzie zbyt kwaśna, co nierzadko prowadzi do uszkodzenia powłoki basenu oraz powoduje wystąpienie plam na jego ścianach. Natomiast woda, której pH wynosi więcej niż 7,6, jest zbyt zasadowa. To z kolei prowadzi do rozwoju różnego rodzaju bakterii i glonów, a także do podrażnień oczu oraz skóry.

Po drugie ważne jest, aby basen regularnie czyścić. Chodzi o usuwanie liści i różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do wody. Tym samym warto także czyścić filtr i dbać o to, aby przez cały czas był sprawny.

Kolejny aspekt również dotyczy dbania o wodę w basenie, a dokładniej o jej powierzchnię. Powinna być ona czysta i tym samym wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Aby z łatwością wyczyścić powierzchnię basenu, warto w tym celu używać specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia basenu.

Przeczytaj:  Apteczka24: dostęp do produktów medycznych w całej Polsce!

Należy dbać także o okolicę basenu. Teren wokół basenu powinien być czysty i schludny. Poleca się zatem regularnie kosić trawę i usuwać liście oraz innego rodzaju zanieczyszczenia, które z łatwością mogłyby przedostać się do wody.

Aby mieć pewność, że filtr, pompa czy inne elementy basenu działają prawidłowo, poleca się także korzystać z usług firmy serwisowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie tego typu urządzenia nie są uszkodzone i spełniają swoją funkcję, gwarantując tym samym czystą i bezpieczną wodę.

Jak zwalczyć glony w basenie?

Nawet jeśli dba się o basen, niekiedy może się okazać, że mamy problem z glonami. Te rośliny nie tylko utrudniają pływanie czy przyciemniają wodę, ale także przyciągają innego rodzaju zanieczyszczenia. Jak zwalczyć glony w basenie?

Najlepszym rozwiązaniem jest antyglonowy środek zapobiegający rozwojowi glonów. To oczywiście preparat, który poleca się stosować w walce z glonami, algami oraz zieloną wodą. Najlepszym rozwiązaniem będzie taki środek, który się nie pieni – szczególnie jeśli w basenie występują atrakcje wodne, które mogą powodować powstanie piany.

Kiedy już pozbędziesz się glonów, koniecznie sprawdź pH wody. Glony potrzebują odpowiedniego poziomu pH, aby móc rosnąć, dlatego odpowiedni zakres dla wody w basenie to 7,2-7,6. Utrzymując ten poziom, utrudnisz rozwój glonów w przyszłości.

Jaki antyglonowy środek zapobiegający rozwojowi glonów wybrać?

Glony mogą zatkać filtr, dlatego koniecznie wyczyść filtr i rób to regularnie – również wtedy, gdy nie masz problemu z glonami. Równie regularnie czyść powierzchnię basenu i używaj środków chemicznych, które będą utrudniać rozwój glonów. Stosując się do tych porad, możesz mieć pewność, że woda w basenie będzie przez cały czas czysta, bezpieczna i przyjemna. Skuteczny preparat antyglonowy zapobiega wzrostowi glonów, więc oprócz tego, że sprawdzi się do szybszego usunięcia glonów, przyczyni się również do ograniczenia ich powstawania. Chociaż zazwyczaj preparaty naturalne działają wolniej, to są bezpieczniejsze niż produkty chemiczne. Dzięki temu, że taki produkt nie zawiera metali ciężkich, nadaje się do każdego basenu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz